Co wybrać?
Producenci
Koszyk
0 produktów

Kontakt
email

Co wybrać?

Można wybrać PIELUCHY WIELORAZOWE, MAJTKI TRENINGOWE, KĄPIELÓWKI I AKCESORIA (np. wkłady do pieluch 1-częściowych tzw. z kieszonką). Opis poszczególnych produktów znajduje się poniżej. 

PIELUCHY WIELORAZOWE Z MATERIAŁU

  Jest wiele rodzajów pieluch wielorazowych. My kierując się własnym doświadczeniem wybrałyśmy te najprostsze w obsłudze, najszybciej schnące, najbardziej chłonne i komfortowe dla dziecka.

 W zależności od potrzeb można wybrać pomiędzy pieluszkami:

  • WSZYSTKO W JEDNYM  np. CLOSE, BAMBINO MIO, MOMMY MOUSE tzn. takimi, które zakłada się zupełnie jak jednorazowe. Większość z nich to jedna całość tzw. AIO (all in one), ale są też takie, do których przypina się wkłady na napy (tzw. SIO)
  • Z KIESZONKĄ  np. MILOVIA, MOMMY MOUSE, . Zakładamy dziecku, jak pieluchę jednorazową. To pieluchy złożone z 2 warstw zszytych ze sobą: warstwa zewnętrzna to materiał PUL (nieprzemakalny, więc siusiu nie zamoczy ubrania, a przy tym oddychający, więc pupa dziecka się nie zaparzy), zaś warstwa wewnętrzna to polar lub welur, który trzyma wilgoć z daleka od pupy. Dzięki takim rozwiązaniom dziecko czuje się podobnie, jak w pieluszkach jednorazowych. Pomiędzy tymi dwoma warstwami powstaje "kieszonka", w którą wkładamy materiał/wkład chłonący siusiu dziecka. Współczesne wkłady zrobione są z materiałów chłonących wilgoć dużo lepiej niż tetra (są to np. wkłady z mikrofibry, bambusa, konopne, a także bawełniane - każdy z nich ma inne właściwości). Mimo to, każdy może stosować wkłady, które mu najlepiej odpowiadają. Może to być pielucha tetrowa, bądź nawet zwykłe, pocięte ręczniki. Dlatego pieluchy jednoczęściowe można kupić z wkładem, bądź bez. Zaletą tych pieluch jest szybkie schnięcie (oddzielny wkład i reszta pieluchy), efekt "suchej pupy" (przez warstwę polaru), regulowana chłonność (można włożyć tyle wkładów, ile się zmieści i z różnych rodzajów materiałów).
  • FORMOWANE I OTULACZE np. MILOVIA, MOMMY MOUSE, HAPPIKO, CLOSE, TOTSBOTS, BAMBINO MIO. Zakładamy dziecku najpierw pieluchę chłonącą siusiu (tzw. formowaną, zrobioną z materiału mocno pochłaniającego wilgoć np. bambusa, bawełny), a na to warstwę nieprzepuszczającą wilgoci (tzw. otulacz, uszyty z PUL-u).
  • SKŁADANE to pieluszki, które możesz składać. Zaleta: szybciej schną, składasz w zależności od potrzeb np. płci dziecka. Wada: trzeba składać :-) czyli poświęcić więcej czasu na ewentualne złożenie pieluszki. Wymagają otulacza! Nowoczesne pieluszki składane są uszyte nie tylko z tetry, ale też z muślinu, tkaniny bambusowej i tkaniny bawełnianej (tkanej w taki sposób, aby była bardzo chłonna)

Każda z wyżej wymienionych pieluch może występować w 2 opcjach:

  • ROSNĄCE Z DZIECKIEM (tzw. ONE-SIZE) to pieluszki na cały okres pieluchowania (od urodzenia do treningu nocniczkowego). Są zapinane tylko na zatrzaski (np. Wonderoos), bądź rzepy i zatrzaski (np. Nature Babies). Niektóre starsze dzieci lubią same odpinać sobie  pieluchy, wtedy użyteczniejsze są zatrzaski. Poprzez odpowiednie zapięcie można regulować wielkość pieluchy, tak jak widać to na zdjęciach powyżej (jest to jedna pielucha, której wielkość reguluje się dostosowując do rozmiaru dziecka). Wielką zaletą tych pieluch jest możliwość pojedynczego zakupu na cały okres pieluchowania, wadą może być mniej zgrabny wygląd na pupie dziecka. Niezastąpione przy większej ilości dzieci.
  • DOPASOWANE DO WIEKU DZIECKA (najczęściej w 3 rozmiarach: małym, średnim i dużym). Są szyte na odpowiednie wymiary dziecka, przez co pasują idealnie do jego kształtów. Zaletą jest smukły, zgrabny wygląd pupy dziecka, natomiast wadą konieczność kupowania nowych pieluch wraz z rosnącym dzieckiem. My radzimy mieć kilka na stanie, oprócz tych rosnących z dzieckiem, gdy zależy nam na szczególnej wygodzie i wyglądzie dziecka. Mogą być również na zatrzaski, bądź rzepy.

W zależności od wymagań i upodobań możesz wybrać wariant najlepszy dla siebie.

MAJTKI TRENINGOWE

Jest to propozycja dla dzieci w wieku od ok.1,5 roku do 3 lat. Zależy to od momentu, w którym dziecko będzie gotowe do treningu nocnikowego. Majtki te, zwane popularnie trenerkami, są zrobione z nieprzemakalnej i jednocześnie oddychającej warstwy materiału na zewnątrz, w środku natomiast mają wkład chłonny. Jest on pomyślany w ten sposób, że gdyby zdarzyła się dziecku "wpadka", to nie trzeba będzie wymieniać wszystkich ubranek, a jednocześnie mokra warstwa przylega do pupy. Dziecko czuję wilgoć, więc uczy się, kiedy robi siusiu. Ze stosowowaniem trenerek nie ma się jednak co spieszyć, gdyż dziecku nie gotowemu do treningu czystości majteczki te będą przeciekały pod wpływem zbyt dużej ilości moczu.

KĄPIELÓWKI

Na basenach wprowadzono obowiązek posiadania przez dzieci pieluchowane kąpielówek. Chodzi przede wszystkim o kwestie higieniczne, zarówno o zdrowie samego dziecka np. profilaktykę zakżeń dróg moczowych jak i wszystkich kąpiących się.

Nasza propozycja to kąpielówki wielorazowe z materiału. To oszczędność pieniędzy dla rodzica, a jednocześnie dbanie o zdrowie swojego dziecka. Kąpielówki zapobiegają wyciekaniu moczu na zewnątrz, a jednocześnie nie nasiąkają wodą i estetycznie wyglądają. Po użyciu wystarczy przeprać w pralce, bądź ręcznie.

Podobnie jak kąpielówek jednorazowych, nie można ich stosować zamiast pieluch.

AKCESORIA

 To rzeczy pomocne w pieluchowaniu.

  • Znaleźć tu można tzw. papierki (bibułki higieniczne). Kładziemy je przy pupie dziecka. Dzięki temu w przypadku kupy zdejmujemy tylko papierek i wyrzucamy do toalety (są w 100% biodegradowalne), pieluchę natomiast można wrzucić do prania. Zapobiega to zmywaniu ręcznemu nieczystości z pieluchy. Papierek zabrudzony moczem można wrzucać wielokrotnie do prania razem z pieluchami i używać ponownie.
  • Kolejna propozycja to tzw. wkładki ZAWSZE SUCHO. Jest to warstwa specjalnego, szczególnie wytrzymałego materiału (tzw. mikropolaru), przez który mocz przechodzi, natomiast sam materiał pozostaje suchy, nawet przez 12 godzin. Efektem tego jest komfort dziecka, a także pupa bez odparzeń. Polecany szczególnie na noc, jak i dla alergików. Specjalnie wyprofilowany kształt pasuje do większości pieluch. Dzięki wytrzymałości materiału nadaje się do wielokrotnego użycia i może służyć pzez wiele lat. 
  • Dodatkową pomocą mogą być TORBY NA UŻYTE PIELUSZKI - po użyciu pieluszkę wrzuca się do torby, a potem bezpośrednio do pralki, można łącznie z torbą.
  • DODATEK ANTYBAKTERYJNY dodany do proszku do prania sprawi, że pieluszki będą po wypraniu tak samo czyste, jakby były wygotowane i wyprasowane.

A ponadto ekologiczne dodatki: ekologicze chusteczki do przemywania pupy, bądź myjki i inne.