Od czego zacząć?
Producenci
Koszyk
0 produktów

Kontakt
email

Od czego zacząć?

Od czego zacząć?

To, ile potrzebujesz pieluch wielorazowych, bądź majtek treningowych zależy od tego:

  • jak często chcesz PRAĆ (co 2,3, czy 4 dni?)
  • jaki RODZAJ PIELUCH najbardziej Cię interesuje (z kieszonką, czy formowane + otulacz  - na cały okres pieluchowania, czy dopasowane do wieku?)
  • w jakim wieku jest Twoje dziecko

WIEK DZIECKA

0 - 3 miesiące Dziecko często moczy pieluszkę i robi kupkę, nawet przy każdym karmieniu. W tym czasie polecamy lekkie OTULACZE w które można włożyć dowolne wkłady chłonne np. pieluchy formowane, ale także pieluchę tetrową, flanelową, wkładki z mikrofibry itp. Dzięki temu szybko i często zmienia się wkłady, a otulacz pozostaje ten sam. Przy pupie dziecka polecamy wkład ZAWSZE SUCHO, który odprowadzi wilgoć do wkładu, a sam pozostanie suchy. Również w przypadku kupy, pozostanie ona na wkładzie, który można sprać pod bieżącą wodą i z resztą pieluch wrzucić do prania. Jeśli nie chcesz spierać z wkładu, możesz użyć bibułek higienicznych (papierków), które wyrzucisz wraz z kupą. Jednak one gorzej odprowadzają wilgoć do wkładu.

Potrzeba:

10 - 12 pieluch z kieszonką + wkłady do tych kieszonek / 1 dzień

lub

- 3-4 otulaczy, bądź pieluch z kieszonką używanych jako otulaczy ( ze względów ekonomicznych) / 1 dzień

- 10 - 25 wkładów chłonnych ( tj. pieluch formowanych) / 1 dzień (zależy od tego, jakie wkłady się użyje)

- 10 - 20 wkładów ZAWSZE SUCHO / 1 dzień (ewentualnie papierków)

!!! Pamiętaj o tym, że warto mieć 3 - 4 pieluchy na zapas na czas przejściowy, zanim wyschną te uprane.

3 - 12 miesięcy Dziecko zużywa coraz mniej pieluch. Pojemność pęcherza rośnie, a wypróżnianie reguluje się do 1-2 kupek dziennie. W związku z tym można nadal używać OTULACZY wraz z dowolnymi WKŁADAMI CHŁONNYMI. Jeśli rozpoczynasz pieluchowanie naturalne w tym momencie, to bardzo  praktyczne okazują się też PIELUSZKI Z KIESZONKĄ. Jeśli wybrałaś/eś wcześniej pieluszki typu one-size (rosnące z dzieckiem) i stosowałeś je jako otulacze do wkładów, to teraz możesz zacząć wkładać wkłady w kieszonkę. Coraz rzadziej używasz papierków. Wybór pieluch z kieszonką, bądź formowanych z otulaczem zależy w tym momencie od Ciebie, Twoich preferencji i preferencji pupy Twojego dziecka :-)

Potrzeba:

- 6  - 12 pieluch z kieszonką + wkłady do tych kieszonek/ 1 dzień

 lub

- 3 - 4 otulaczy / 1 dzień

-6 - 12 pieluszek formowanych / 1 dzień

!!! Pamiętaj o tym, że warto mieć 3 - 4 pieluch zapasowych na czas przejściowy, zanim wyschną te uprane. Pieluchy z kieszonką i otulacze schną bardzo szybko. Dłużej schną wkłady i pieluszki formowane (zależy to też od tego, z czego są zrobione i czy warstwy są ze sobą zszyte)

12 - 24 miesiące i więcej Dziecko zużywa jeszcze mniej pieluch, a wypróżnia się często raz dziennie. Ważne jest jednak, aby pieluchy w tym czasie były maksymalnie chłonne (dziecko robi siusiu rzadziej, ale w większej ilości). Dlatego niekiedy ( a zwłaszcza na noc czy spacer) należy zastosować dodatkowe wkłądy chłonne. Do pieluszki z kieszonką można użyć duży wkład + mały, a pieluchę formowaną można powiększyć o dodatkowy wkład.  Kupka ma już często stałą konsystencję, jest łatwa do wyrzucenia z papierka.

Potrzeba:

- 6 - 8 pieluch z kieszonką + wkłady (małe i duże) / 1 dzień

lub

- 3 - 4 otulaczy

- 6 - 8 pieluszek formowanych,

a ponadto:

- 1 - 2 papierki

- liczba wkładów ZAWSZE SUCHO zależy od tego, z jakich pieluszek korzystasz. Są szczególnie przydatne przy pieluszkach, które nie mają warstwy polarku.

!!! Pamiętaj, że warto mieć 3-4 pieluszek zapasowych na czas przejściowy, zanim te uprane wyschną.

 

Ogólnie poleca się mieć ok. 18 - 24 pieluszek, żeby prać co 2 dzień. Pranie co drugi dzień sprawia, że łatwiej jest utrzymać higienę w łazience. Pieluszki rosnące z dzieckiem sprawiają, że możesz dokonać jednego zakupu na cały okres pieluchowania. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i może zużywać mniej lub więcej pieluch.

Chętnie porozmawiamy na temat naszego doświadczenia w pieluchowaniu. Wiemy też że na początku trudno się odnaleźć w świecie pieluch.

Zapraszamy